Jest tylko jedna rzecz, którą możesz zrobić by w końcu mieć takie ciało, które zapewni ci pełnię szczęścia. Jeden sekret, o którym nie powie ci prawie żaden dietetyk. To bardzo trudne i wymaga stalowej silnej woli, żelaznych zasad. Większość ludzi nie daje rady.

Co to takiego, uwaga – tym sekretem jest czas. Musisz dać sobie bardzo dużo czasu. I to tutaj większość ludzi nie daje rady. Danie sobie czasu jest najtrudniejsze. Dlaczego tak się dzieje, bo wszyscy chcemy natychmiastowych rezultatów, zawsze jest jakaś okazja na którą chcesz schudnąć. Zawsze jest ktoś komu chcesz pokazać, że schudniesz, że potrafisz.

Czy zauważyłaś, że we wstępie nie mówiłam nic o wymarzonej figurze ale o ciele, które da ci pełnię szczęścia?

Jeżeli uda ci się wygrać z demonami każącymi ci schudnąć już teraz, najlepiej jutro, najlepiej do najmniejszego rozmiaru, odkryjesz co jest naprawdę dla ciebie dobre.

Wiesz, z reguły nie ma najmniejszej potrzeby dochodzenia do bardzo małego rozmiaru. Powiem więcej, dla wielu ludzi kilka nadprogramowych kilogramów nie zagraża w najmniejszym stopniu zdrowiu ani nie czyni ich mniej atrakcyjnymi.

Daj sobie czas a odkryjesz idealną dla siebie masę ciała. Jesteśmy różnorodni i dla każdego z nas jest przeznaczone inne ciało. Nie mamy być klonami innych ludzi. To, że jedna pani przez całe życie była szczupła aż wreszcie postanowiła nabrać masy mięśniowej i poprawić sobie biust by zyskać figurę klepsydry to nie znaczy, że też tak masz zrobić.

Są ludzie naturalnie szczupli z szybką przemianą materii którzy nigdy nie mieli problemów z wagą. Są też ludzie zawsze szczupli ale zawsze pilnujący diety. I w końcu są ci, którzy zawsze byli okrągli. Jeśli należysz do trzeciej grupy i zaczniesz ciężko pracować nad swoją sylwetką to pewnie uzyskasz rezultaty. Ale jakim kosztem. Czy naprawdę chcesz ciężko pracować przez resztę życia nad swoją sylwetką? Bo ta praca się nie skończy. Ciężko wypracowana figura zostanie z tobą tak długo jak będziesz nad nią pracować.

Daj sobie czas, dochodzenie do zdrowej dla ciebie masy ciała jest procesem. Ta idealna masa ciała nie musi być niska. Szczególnie dla kobiety, ze względu na to jaką rolę spełnia jej ciało, rolę matki, kobiety maja sporą ilość tkanki tłuszczowej. Walka z tym jest sprzeczna z naturą.

Pozwól sobie na znalezienie takiej wagi, jaka jest dla ciebie dobra a nie takiej, która jest modna. Nie masz długu wobec społeczeństwa by wyglądać w dany sposób.

Każdy ma pewną stabilną wagę, jaką utrzymuje bez głodu i wysiłku i zejście poniżej tej wagi jest bardzo trudne, groźne dla własnego samopoczucia, dla psychiki, dla ogólnego zdrowia. Zejście poniżej tej wagi wymaga ciągłej pracy. Zanim zechcesz walczyć z tym, co twoje ciało uważa za naturalne odpowiedz sobie na pytanie czy naprawdę warto.

Co by było gdybyś miała już zawsze zostać taka jaka jesteś

Odpowiedz co by było, gdybyś została taka jak teraz, gdyby to miało się już nigdy nie zmienić. Czy potrafiłabyś to zaakceptować, przestać walczyć ze sobą i zacząć po prostu żyć? Gdybyś w zamian za to pogodzenie się ze sobą dostała gwarancję, że będziesz szczęśliwa? Gdybyś mogła zacząć czerpać z życia pełnymi garściami i robić wszystko o czym zawsze marzyłaś? Porozmawiaj ze sobą szczerze. Co by było. Czy byś się zgodziła na to.

Potrzebuję byś właśnie teraz to zrobiła. Byś na chwilę przestała walczyć ze sobą i zaakceptowała siebie taką jaką jesteś. Na jakiś czas. Potrzebujemy tego byś zaczęła się dobrze traktować, byśmy mogły powoli powoli znaleść razem najlepszą drogę dla ciebie.

Nie popieram diet. Uważam, że wprowadzają niepotrzebne zamieszanie w życiu. A ty potrzebujesz znaleść drogę na całe życie, nie chwilową burzę. Zmiana która ma zajść, musi być przyjemna. Nie ma boleć i nie ma być trudno. Wierzę w sport i jedzenie intuicyjne oparte na nieprzetworzonym jedzeniu. Jeżeli zdrowe jedzenie i sport nie zrobią z ciebie modelki to znaczy, że nie powinnaś nią być. Nieprzetworzone jedzenie i sport dadzą ci siłę, zdrowie, radość i energię o którą nigdy siebie nie podejrzewałaś. Jeśli twoje ciało było zaniedbane i uzbierało się sporo niepotrzebnych kilogramów to ciało się ich pozbędzie. Tylko mu zaufaj.

Przestań się skupiać na tym by zrzucać i zrzucać i zrzucać. Nie zaciskaj zębów żeby mieć figurę za miesiąc na jeden raz. Bo ci się te zęby pokruszą od  zaciskania.

Skup się na tym by budować budować budować. Budować życie. Zrozum czym jest dobre życie, energia, dobre samopoczucie, chęć do robienia kroku na przód. Jedzenie i sport służą życiu. Ty masz żyć a nie poświęcić się jedzeniu i kształtowaniu sylwetki. Przypomnij sobie po co tutaj jesteś. Po co żyjesz.